• Rómovia recitujú

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rómovia recitujú.

Naši ziaci získali 4 medaily 🫶 🥇🥈🥉🥉

18. marca 2024 organizovalo Občianske združenie Ďakujem – ,,Paľikerav” recitačnú súťaž Rómovia recitujú. Krajského kola sa zúčastnili aj naši žiaci a obsadili KRÁSNE MIESTA!

Prvý stupeň 🥉3.miesto - Ema Sameľová (III.B)

Druhý stupeň 🥇1.miesto.Viktória Gáborová (VII.A) 🥈2.miesto Marianna Gáborová (VIII. A) 🥉3.miesto Milan Gáborová (VI.A)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Už tradičnou akciou našej školy je súťaž v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. V marci sa uskutočnilo školské kolo tejto súťaže pre žiakov II.stupňa. Odborná porota v zložení Mgr. Lívia Lešková, Mgr. Jana Savariová, Mgr. Eva Bodnárová, ocenila pekné výkony súťažiacich nasledovne:

II. kategória - poézia

1. Milan Gábor VI.A

2. Lucy Miriam Gáborová V.A

3. Marek Gábor V.A

II. kategória - próza

1.Pavel Gábor V.A

2.Tomáš Turták VI.A

3.Silvia Vidličková V.A, Janka Žigová VI.B

III. kategória - poézia

1.Sára Sameľová VIII.A

2. Petra Vidličková VIII.A

3. Marianna Gáborová VIII.A, Nela Miková VIII.A

III. kategória -próza

1. Timotej Sameľ VII.A

2. Peter Gábor VIII.A

3. Nela Tancošová VII.A, Jaroslav Slepčík VII.A

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme 👍

• Morena

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Morena.

Prichádza jar, zima končí svoju vládu... Tohto roku sme sa s privolávaním jari trochu poponáhľali. Ešte pred jarnými prázdninami sme si pripomenuli starodávne zvyky - vynášanie MORENY - bohyne zimy a smrti. Snažili sme sa piesňami privolať vládkyňu jari - VESNU.

• 21. február – Medzinárodný deň materinského jazyka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 21. február – Medzinárodný deň materinského jazyka.

Práve deň, akým je Medzinárodný deň materinského jazyka, je vhodnou príležitosťou pripomenúť si kroky na podporu šírenia materinského jazyka, ktoré prispievajú k rozvoju povedomia jazykových a kultúrnych tradícií. Hodnotu materinského jazyka si v bežnom živote málokedy uvedomujeme. Preto si naše pani učiteľky SJL pripravili rôzne aktivity, ktoré zvýšili úroveň ovládania nášho materinského jazyka.